Dopłaty do zaniżonych odszkodowań za auto


Dopłaty do zaniżonych odszkodowań za auto
Z obserwacji rynku ubezpieczeniowego wynika,że ponad 80 procent wypłacanych odszkodowań jest zbyt niska. Mimo iż jest to niezgodne z obowiązującym prawem, większość poszkodowanych przyjmuje bierną postawę i nie walczy o uczciwe pełne odszkodowanie...

Wielu kierowców otrzymując kosztorys naprawy auta przeciera oczy ze zdumienia, gdyż zaproponowana kwota na naprawę uszkodoznego pojazdu jest zwyczajnie zbyt niska. 

Część z nich probuje samodzielnie wywalczyć lepsze warunki likwidacji szkody. Poszkodowani wysyłają reklamacje, piszą do instytucji państwowych. 
Jednak skutek jest zwykle podobny... trzeba dochodzić swoich praw w sądzie.

Dochodzimy tutaj do momentu, gdzie większość kierowców rezygnuje z dalszych starań o wyższe odszkodowanie. A to ze względu na koszty jakie trzeba ponieść, aby wytoczyć proces zakładowi ubezpieczeń, jednak zwykle jest to brak wiedzy, doświadczenia oraz czasu, aby skutecznie dochodzić odszkodowania.

Jest jednak jeszcze inna droga do wyższego odszkodowania. Tym sposobem jest skorzystanie z usługi odkupu odszkodowania, na czym to polega?

Dopłata do odszkodowania to usługa polegająca na sprzedaży tej zaniżonej części odszkodowania za ustaloną kwotę. Zaletą tego rozwiazania jest z pewnością fakt, iż dodatkowe odszkodowanie otrzymujemy wraz z podpisem na umowie z dana firmą.

Z chwilą podpisania umowy prawa do zaniżonej części odszkodowania przechodzą na firmę, która odkupiła odszkodowanie. I to własnie ten podmiot bierze na siebie ciężar dochodzenia należnego odszkodowania. Zaś kierowca otrzymuje dodatkowe odszkodowanie, które bez wzgędu na wynik proceu odszkodowawczego jest już jego własnością.

Na przykład:

Kierowca otrzymuje odszkodowanie od towarzystawa ubezpieczeniowego na kwotę 3000zł, korzysta z odkupu odszkodowania, gdzie otrzymuje dodatkowo 2000zł.

W sumie wysokość jego odszkodowania wynosi 5000zł, które bez względu na wynik jaki osiągnie firma, która dopłaciła do odszkodowania.

Usługa odkupu i dopłat do odszkodowań komunikacyjnych z OC luz AC może okazać się bardzo przydatna dla osób, które nie mają czasu, wiedzy lub ochoty na spieranie się z zakładem ubezpieczeń, niekończącą się wymianą korespondencji, zgłębianiem współczynników w kosztorysie naprawy auta, a finalnie dochodzenia swoich praw w sądzie.

Więcej informacji na temat odkupu odszkodowań znajdziecie Państwo na www.doplaty-do-odszkodowania.pl

Powiązane artykuły

270 artykułów

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł za darmo i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 24 godziny.