Jeśli obsługa, to tylko obsługa ekspercka


Jeśli obsługa, to tylko obsługa ekspercka
Badanie w ramach projektu Global Customer Service Barometer (globalny barometry obsługi klienta), przeprowadzone przez analityków American Express, wykazało, że nabywcy są skłonni kupować towary i usługi w miejscach, w których podoba im się obsługa.

Badanie w ramach projektu Global Customer Service Barometer (globalny barometry obsługi klienta), przeprowadzone przez analityków American Express, wykazało, że nabywcy są skłonni kupować towary i usługi w miejscach, w których podoba im się obsługa.

Większość respondentów stwierdzili, że są gotowi wydać o 20% więcej swoich wydatków w hotelach, gdzie byli pod wrażeniem jakości i oryginalności usług.

Wiele hoteli na świecie pod względem przyciągania gości już dawno przesunęło nacisk z popularnych bonusów i bezpłatnych zestawów kosmetyków na zapewnienie znakomitej fachowej obsługi klienta. Obsługi, która jest oparta na prawdziwym zrozumieniu preferencji gości hotelowych.

Korzystając z sieci społecznościowych i możliwości systemów hotelowych, odnoszący sukcesy hotelarze nieustannie prowadzą dialog ze swoimi klientami, starając się porozumieć z gościem, dowiedzieć się jego obecne pragnienia i wymagania dotyczące podróżowania. Hotele wprowadzają do procesu obsługi te kluczowe aspekty, które pomagają odwiedzającym doświadczyć maksimum pozytywnych wrażeń z podróży i pobytu.

Te małe, lecz ważne niuanse mogą pełnić kluczową rolę w tworzeniu atmosfery, której oczekuje gość.

Na przykład jeden z popularnych hoteli, położony z dala od najbliższych dworców i lotnisk, zmienił zasadę rejestracji gości, biorąc pod uwagę trudności długiej drogi i stopień zmęczenia przybywających gości. Teraz gościa nie wysyłają do recepcji. Przyjeżdżających podróżnych witają hostessy, które zabierają gości do przytulnego lobby baru, gdzie w trakcie rozmowy towarzyskiej, przy lampce wina lub filiżance kawy, za pomocą tabletu dokonują zameldowania.

Niezwykłe indywidualne spotkanie i komfort sof wypoczynkowych działają bez zarzutu, zwiększając popularność, a tym samym odwiedzalność hotelu. W trakcie rozmowy-zameldowania hostessy interesują się ewentualnym wcześniejszym wyjazdem gościa oraz dowiadują się o innych niuansach, które zostaną wzięte pod uwagę podczas jego obsługi.

Nawet hobby gości, o których można dowiedzieć się z sieci społecznościowych, staje się narzędziem przyciągającym, z którego mogą korzystać hotelarze. Na przykład album zdjęć miejscowych zabytków, który czeka na gościa wielbiciela fotografii w jego pokoju lub poradnik zawierający informację o tym, gdzie w pobliżu znajduje się dokładnie to, co go interesuje, wywiera trwałe wrażenie na odwiedzających.

Inny hotel, jeszcze w trakcie zdalnej rezerwacji pokoi przez gości, poznaje ich preferencje smakowe dotyczące przygotowania kawy, wita ich w hotelu podaniem napoju przygotowanym, jak w domu. Oczywiście, po takim powitaniu goście nie będą zainteresowani poszukiwaniem innego hotelu podczas swojego następnego wyjazdu.

Umiejętnie wykorzystując możliwości nowoczesnej technologii i popularność komunikacji w Internecie, hotele stwarzają nie tylko niepowtarzalny styl obsługi, ale też czynią go najbardziej użytecznym i skutecznym dla gości. Jak wiadomo, wdzięczny i szczęśliwy klient jest gwarancją wzrostu praktycznych wyników działalności hotelu.

Takie podejście jest również bardziej ekonomiczne w porównaniu ze stałym zakupem różnych materiałów eksploatacyjnych dostarczanych gościom bezpłatnie lub kosztownym procesem renowacji pokoi.

Kreatywność i niezawodny system zarządzania hotelem będzie bardziej efektywną inwestycją w rozwój takiej działalności. Mówiąc o kosztach, warto zauważyć, że przy wyborze oprogramowania nie należy oszczędzać pieniędzy, a lepiej polegać na ekspertach, którzy produkują popularny i sprawdzony produkt.

Na przykład firma OtelMS, posiadająca duże i udane doświadczenie jako hotelarz, tworzy unikalne systemy zarządzania hotelem o tej samej nazwie. Ten inteligentny program, który „odziedziczył” doświadczenie swoich twórców, ma wiele nowoczesnych funkcji, które są regularnie uaktualniane i rozwijane. Ponad 4000 hoteli zlokalizowanych na całym świecie już ocenili jego efektywność, a w krajach Europy Wschodniej system zarządzania hotelem OtelMS jest jednym z trzech najlepiej sprzedających się systemów.

I właśnie gwarantowana niezawodność działania systemu zarządzania a także obecność maksimum różnorodnych możliwości jest ważnym, jeśli nie kluczowym czynnikiem.

Dlatego wybierając asystenta swojej indywidualnej eksperckiej obsługi należy wybrać przyzwoity, posiadający wszystkie niezbędne cechy system, dzięki któremu będzie można stworzyć swój własny unikalny styl komunikacji z gośćmi.

Powiązane artykuły

Nowości

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.