Platora - słuchawki do call center


Platora - słuchawki do call center
Profesjonalne słuchawki nagłowne dla agentów call center. Konstrukcja zapewnająca komfortową pracę przez wiele godzin. Platora zapewnia jakość za optymalną cenę. Słuchawki ułatwiają komunikację w hałaśliwym otoczeniu takim jak call center, biuro, contact center.

PLATORA Słuchawki call center nagłowne to podstawowe narzędzie pracy obsługi telefnicznej biur obsługi klienta, call center, doradców biznesowych. Specyfika pracy przez telefon, jej intensywność różni się znacząco w zależności od branży, w której jest zastosowana. Wybór odpowiedniej słuchawki powinien być zatem dopasowany do jego zastoswoania.

Słuchawki nagłowne podzielimy na dwie kategorie:

 • słuchawki nagłowne przewodowe
 • słuchawki nagłowne bezprzewodowe

W centrach Call Center zwykle korzystamy z telefonów stacjonarnych, komputerów lub coraz cześciej telefonów VoIP. Możliwości podłączenia zestawów słuchawkowych dla poszczególnych terminali są

Słuchawki do telefonu stacjonarnego lub telefonu VoIP

podłączamy na kilka sposobów:

 • podłączenie do standardowego gniazda, do którego wpinamy słuchawkę.
 • wtyk w dedykowane gniazdo na zestaw słuchawkowy (RJ lub jack)
 • poprzez rejestrację słuchawki nagłownej do bazy telefonu DECT
 • z wykorzystaniem standardu bezprzewodowej komunikacji krótkiego zasięgu Bluetooth

Słuchawki call ceneter do komputera laptopa lub tabletu

komputer w call center jest nieodłącznym elementem wyposażenia. Systemy telekomunikacyjne umożliwiają realizację połączeń wykorzystując połączenie z internetem poprzez komputer.

 • podłączenie w gniazdo karty dźwiękowej (2x jack 3,5 mm lub 1x „combo” jack 3,5 mm)
 • podłączenie przez złącze USB
 • poprzez standard łączności Bluetooth

Co decyduje o wyborze modelu słuchawki w call center?

 

 • Hałas – środowisko pracy w jakim działamy ma decydujący wpływ na wybór profilu słuchawki. Od natężenia hałasu decydujemy czy potrzebujemy słuchawkę na jedno ucho lub nasz wybór kierujemy na model dwuuszny. Powinniśmy też zwrócić uwagę na mikrofon z odpowiednim poziomem redukcji szumów otoczenia, tak aby osoba po drugiej stronie linii telefonicznej słyszała nas wyraźnie, bez niepotrzebnych odgłosów dochodzących z biura. Pamiętajmy aby zapewnić odpowiednią ochronę słuchu pracownika.
 • Wytrzymałość – na konstrukcję słuchawki nagłownej powinniśmy zwrócić uwagę w zależności od charakteru pracy agenta call center. W przypadku dużej eksploatacji słuchawek szukamy modelu o zwiększonej wytrzymałości (np. biura obsługi klienta, call center). Natomiast w sytuacji gdy potrzebujemy osobistych słuchawek, na użytek mobilny do pracy z laptopem, bardziej cenne będzie dostępne w zestawie podróżne etui niż aspekt wytrzymałościowy samej słuchawki.
 • Łącze telekomunikacyjne – w zależności od operatora wybór słuchawki w kryteriach optymalnych parametrów do możliwości używanej technologii. W przypadku łącza szerokopasmowego, z którego korzysta w telefonia VoIP lub GSM, możliwe jest stosowanie słuchawek typu WideBand z poszerzonym pasmem przenoszenia dźwięku.
 • Telefon i sposób podłączenia – wybór słuchawki w kryteriach jej przeznaczenia np. telefon stacjonarny, telefon komórkowy / smartphone, komputer lub integracja wielu kanałów łączności w jednej słuchawce

Nowości

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.